Adventus VSTi

Повеќе информации Превземи Демо

Adventus VSTi – Виртуелна синтисајзер.
Adventus VST инструменти е транс техно музиката ориентирана softsynth. но можете да направите секој вид на музика со неа, едноставно се обидуваме демо.
“Иднината Музика” (Велика Британија) списание каже:
“Adventus изгледа како нешто што сакате да се игра веднаш.”

Adventus DF

Повеќе информации Превземи Демо

Adventus DF – Додаток VST
Во писмото DF се за “Двојно Филтер” овој VST инструменти верзија има две филтер, кој може да се одвои лево и десно, сите осцилатор и FAT опција се splited лево и десно, ова им даде на овој малку синтисајзер многу широк стерео звук.

ТБ 303 Рефил

Повеќе ТБ 303 Бас рефил дополнителни информации

Propellerhead Причина Refills.
Страшни ТБ 303 закрпи за Причина, Сите најдобри ТБ 303 Звучи вашиот да добиете од Subtractor Причина модул, ќе добиете, ТБ бас звук, 303 Олово, Киселина, ТБ FX и обичаи.

 

 

Најнови Adventus стабилизаторот


 

Softplug на Фејсбук

На Softplug Adventus VST додаток Фејсбук страница

Adventus Youtube плејлиста

Провери Softplug Adventus VST додаток YouTube плејлистата

Softplug Adventus на Google Плус

Провери Softplug Adventus VST додаток Google страница

 

Screenshot-

Softplug Adventus screenshot-

 

 

Корисници Сведоштва

Softplug users love Adventus VSTi and Adventus DF 🙂

Јас сум само ви испраќање да ти пратам некои пофалби за вашиот Adventus додаток. Моето име е Брам Бос, автор на музички апликации како глупак, Туарег, Tu2 и Стајнберг B.Box. Во моментов сум работат на флексибилен но сепак многу лесен за употреба VSTi / аудио sequencer. Купив вашиот приклучок како една од моите главни тест VSTi е. Морам да кажам дека Adventus има најмногу течност и импресивни филтри некогаш сум ја слушнал на било мека синтисајзер. Звуците се апсолутно достоен за тоа! Брам Бос
Здраво Гино, Ви благодариме за обезбедување на најдобрите транс синтисајзери за оваа неверојатна цена. Јас сум бил во потрага по неколку години да се најде нешто што обезбедува еден во сите транс синтисајзер додека не наидов на твое. Јас сум бил толку фрустрирани пред да го најде вистинскиот звуци за мојата музика и мораше да употреби толку многу алатки и синтисајзери да излезе со право звуци. Сега не треба да погледне секакви понатамошни. Со вашиот синтисајзери и звуци сите треба да се користи е Adventus 1.5 и ADF. Овие инструменти се далеку од најдобар некогаш сум ги нашол со цел да се напише транс-музиката и не постои друг инструмент како да се стави заедно со совршен транс песна. Ниту еден од другите инструменти дури и се споредуваат со твое. Тоа е лесно и лесен за користење и јас сум во можност да tweak звуци на мува. Со нетрпение очекувам да повеќе закрпи или било промени кои што ќе ми овозможи да изберете звучи полесно. Најдобри желби од Guna
ЗДРАВО !! Само wan't да се каже дека оваа мала парче софтвер е absolutley неверојатни јас навистина значи тоа. За таков вид на пари !!! II сакам секој дефиниција за оваа работа . И звучи сосема масти!!! Јас не сум звук навивач сите мојата музика се базира на оригинални стабилизаторот направени од страна на креаторите, но ова е absolutley приклучиш и да се создаде парче VST. продолжи со добрата работа Мет
Се обидов на Adventus демо по читањето за тоа во иднина Музика и сакаше тоа така го купив веднаш! Цел треба да биде со вас во секое време сега. Толку голема труба VSTi (дури и со ефектите надвор - кои не може да се каже за повеќето VSTis!) Голема GUI - и layed надвор. Ниска processer употреба (секогаш е важно!).. Невил

За нас

Adventus VST приклучоци беше создадена во 2004 и се знае за нивната голема дебела звуци за транс, техно, dubstep производители.

Поддршка

Ако имате прашање или треба помош, контактирајте не

Испрати нас Вашите коментари и прашања од оваа Контакт форма.

Исто така, проверете корисник осврти на KvR заедницата. Исто така можете да додадете свој преглед. Ова е добар фидбек за нас, и за другите. Adventus критика.